KURU AKÜ NEDİR?

Bakımsız ( Asit veya Su ilavesi gerektirmeyen ), kapalı tipakülere Kuru Akü denir. VRLA Akü ( Valf Regulated Lead Acid )( Sübap Ayarlı Kurşun Asit Akü ) olarak da bilinirler. Kuru Aküler içyapıları ve teknolojilerine bağlı olarak ikiye ayrılır ; 

AGM Akü ( elektroliti separatörlere emdirilmiş ) ve JEL Akü. 

Bu akülerin temel özelliği asit taşması veya sızdırması olmamasıdır.Gaz çıkışı yok denecek kadar azdır. Bu yüzden çok güvenlidir ve rafta beklemeömürleri çok daha uzundur. Ayrıca sulu akülere kıyasla titreşime karşı dahadayanıklıdır. Sevkiyatı, taşınması sorunsuzdur. Kullanım alanları arasında Rüzgarsantralleri, UPS'ler, temizlik makinaları, marina grubu, engelli araçları, hava platformları, jeneratörler, iletişim cihazları, alarm sistemleri, kontrol cihazları, kablolu televizyonlar,ATM'ler, elektronik test cihazları, acil aydınlatma sistemleri, yangın güvenliksistemleri, jeofizik cihazları, denizcilik ekipmanları, tıbbi cihazlar, mikroiletken tabanlı büro cihazları, oyuncaklar, telefon santralleri, elektronikteraziler, satış makinaları, telekomünikasyon cihazları, güneş enerjileri/solar sistemler, askeri ekipmanlar, bilgisayar sistemler vardır.


Kuru Akü Nedir?

Karakteristik Özellikleri;

·        Tam kapalı sistem kurutip olması, sızdırmazlık ve mükemmel güvenlik performansı sağlar.

·        Gaz rekombinasyonlu vegizli valf ayarlı olması mükemmel güvenlik sağlar.

·        Bakımsızdır, yatay veyadik olarak montaja uygundur.

·        Şarj kayıp oranıdüşüktür bu yüzden geniş sıcaklık aralığında kullanılıp, stoklanabilir.

·        Yüksek kaliteli AGMseperatör geniş cycle ömrünü ve kutusunda kullanılan ABS materyali akükutusunun gücünü arttırmaktadır.